Cmim i reduktuar! Fantazitë e një gruaje Shiko më të madhe

Fantazite e nje gruaje

Anatol Toss BOM0060

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtari bashkëkohor rus Anatoli Toss ka lindur në Moskë. Që nga viti 1988 jeton në Boston. Romani "Fantazitë e një gruaje", fitues i çmimit "Bukerov" në Rusi, është shpallur romani më i mirë i vitit, duke u botuar në tirazhe me qindra mijëra kopje, njëkohësisht është përkthyer në shumë vende të botës.

Më shumë detaje

189 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Pjesë nga libri:

"As vetë s’e mora vesh kur nisa të të humbisja. Kur e kuptova ishte tepër vonë, tashmë kisha humbur. Tani e di pse ndodhi dhe ku ti ishe më e fortë. Në dashuri! Ti gjithmonë më mundje në dashuri; unë gjithmonë të doja më shumë nga sa më doje ti. Edhe kësaj radhe, dashuria ime qenkësh dobësia ime e vetme, thembra ime e Akilit dhe ti, me shumë zotësi, madje pa u matur fare, godite drejt e aty."

Thanë për librin:

"Të gjithë ata që kanë mbushur moshën 18 vjeç... patjetër duhet ta lexojnë këtë libër."

Redian Review

"Gjuhë e bukur, prozë e mençur...Ç'duhet tjetër për të qenë kaq interesant?"

Business Class

"Anatoli Toss bën për vete edhe shtëpiaken, edhe intelektualin, edhe studenten tekanjoze."

Knizhnoje obozrenije

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe456
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiSokrat Gjerasi