Cmim i reduktuar! Historia e bleteve Shiko më të madhe

Historia e bleteve

Maja Lunde A-007647

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

 “Historia e bletëve” është një roman epik për zhdukjen e bletëve. Në këtë vepër ndërthuren tri histori të vendosura përkatësisht në të shkuarën, të tashmen dhe të ardhmen.

Më shumë detaje

110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928449986

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Williami është biolog gjenial, depresiv dhe tregëtar farërash i vendosur në Anglinë e 1852; tashmë ai ka vendosur të ndërtojë një lloj tërësisht të ri kosheresh, gjë që do t’i japë atij dhe familjes nder dhe famë.

George është bletërritës amerikan që jeton në SHBA – në e vitit 2007 dhe që po lufton për mbijetesë, por beson se djali i tij mund ta shpëtojë fermën. Ndërkohë Tao, e vendosur në Kinën e së ardhmes, punon në fermën e pllenimit me dorë, në sfondin e errët të zhdukjes së bletëve nga natyra dhe kanosjeve globale.

Ajo mbi gjithçka, dëshiron një edukim dhe jetë më të shëndetshme për birin e vet.

Komente mbi librin

“Roman me ambicie të jashtëzakonshme letrare.”

Front Roë, BBC Radio 4

“Përrallë madhështore për rëndësinë e bletëve dhe njeriut.”

Marie L. Kleve

“Cilësimet e paraqitura në roman janë mbresëlënëse, vizionare dhe secili karakter është i përkryer në rrënjët e veta të natyrshme në epokën dhe mjedisin e tij.”

Janneken Overland

“Historia e bletëve është literaturë e shkëlqyer, ka karaktere me të cilët bie në dashuri dhe është shumë emocionuese.”

Vilde Imeland

“Ajo bën gjithçka të drejtë... Ajo ngjyroset në një kanavacë të gjerë, tema është shumë e rëndësishme dhe gjuha është e plotë dhe e saktë.”

Geir Vestad

“Historia e bletëve është një roman tepër interesant, i shkëlqyer dhe i shkruar në mënyrë elegante mes ngjarjeve të ndryshme dhe epokave kohore.”

Oddmund Hagen, Dag Og TID

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe368
ISBN9789928449986
Titulli origjinalThe history of bees
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArnisa Hoxhalli
RomanMotivim&Vetëdije
VendodhjeTirane