I ri Dijet e të lashtëve Shiko më të madhe

Dijet e te lashteve

Francis Bakon AKR0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në përmbajtjen e librit do të analizohen figura mitologjike si Tifoni, përbindëshi i tmerrshëm i antikitetit grek, si simbol i zmadhimit. Panin si simbol i natyës ose universalitetit, Orfen ose filozofinë. Proteusin ose Materien; Sfinksi ose Shkencën; Prosperina ose Shpirti: Metis ose Këshilli, etj. Ky libër nuk na fton në lexim por në një thellim dhe reflektim real duke u nisur nga një qëndrim filozofik e shkencor ndaj parimeve dhe ligjësive të fshehta që drejtojnë njerëzimin dhe Universin.

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri
Fletët144
ISBN9789928259370

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët144
ISBN9789928259370
Titulli origjinalThe Wisdom of the ancients
RedaktoriLisian Roseni
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAndi Kurti