I ri Varietete të përvojës fetare: studim i natyrës njerëzore Shiko më të madhe

Varietete te pervojes fetare: studim i natyres njerezore

William James BPS0075

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë tekst, të përbërë nga leksione të mbajtura në Universitetin e Edinburgut, James analizon përjetimet individuale me natyrë fetare, duke u përqendruar te psikologjia e këtyre përjetimeve dhe duke lënë mënjanë teologjinë dhe aspekte të tjera të fesë si fenomen i organizuar shoqëror.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët533
ISBN9789928185563

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë tekst, të përbërë nga leksione të mbajtura në Universitetin e Edinburgut, James analizon përjetimet individuale me natyrë fetare, duke u përqendruar te psikologjia e këtyre përjetimeve dhe duke lënë mënjanë teologjinë dhe aspekte të tjera të fesë si fenomen i organizuar shoqëror.

"Varietete" konsiderohet si një ndër tekstet themelore të psikologjisë dhe është lexim i domosdoshëm edhe në disiplina të tjera. Më 1985, Jorge Luis Borges e përfshiu "Varietetet" në listën e librave themelorë të kulturës botërore.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët533
ISBN9789928185563
Titulli origjinalThe Varieties of Religious Experience: A Study in Human Nature
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë