Sirano de Berzherak Shiko më të madhe

Sirano de Berzherak

Edmond Rostand A-000182

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sirano de Berzherak - Nje komedi heroike, ne vargje, shkruar nga Edmond Rostand dhe perkthyer nga Prokop Gjergo, si pjese e kolanes se perkthyer prej tij. Vepra me e rendesishme e ketij autori, me fame boterore. Ne vargjet e kesaj komedie, pershkruhen me nota humori aventurat e ketij "heroi" francez.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe316
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë