Edmond Rostand

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Sirano de Berzherak - Nje komedi heroike, ne vargje, shkruar nga Edmond Rostand dhe perkthyer nga Prokop Gjergo, si pjese e kolanes se perkthyer prej tij. Vepra me e rendesishme e ketij autori, me fame boterore. Ne vargjet e kesaj komedie, pershkruhen me nota humori aventurat e ketij "heroi" francez.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Drame nga Edmond Rostand. Drama paraqet, ne vargje, jeten e djalit te vetem te Napoleon Bonopartit dhe fundin e tij tragjik. Perkthyer nga Prokop Gjergo. (Pjese e gjerdanit te perkthimeve te Prokop Gjergos)

  1 200 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra