I ri Cmim i reduktuar! Le te vajtoje per ty lumi tiger Shiko më të madhe

Le te vajtoje per ty lumi tiger

Emilienne Malfatto BOT0633

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Frymëzuar nga realitetet komplekse të Irakut, të cilat ajo i njeh mirë, Emilienne Malfatto na çon në një shoqëri të mbyllur, të sunduar nga autoriteti mashkullor dhe kodi i nderit. Një roman i parë verbues, me intensitetin e një tragjedie të lashtë.

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006004

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Emilienne Malfatto, Çmimi Goncourt për romanin e parë 2021, është një fotoreportere e pavarur. Pas stu-dimeve në Francë dhe Kolumbi, ajo u bashkua me Agjencinë France-Presse. Në vitin 2014, vizitoi Irakun për herë të parë si e dërguar speciale e AFP-së. Disa muaj më vonë, u bë profesioniste e pavarur në Irakun Verior.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe88
ISBN9789928006004
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanDrame & tragjedi