Tregime dhe novela – Anton Cehov Shiko më të madhe

Tregime dhe novela – Anton Cehov

Anton Cehov LG0017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese Argeta LMG sjell ne kete botim prurjet me te mira te tregimit cehovian, nen perkthimin e Gëzim Halilaj

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789994330667

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë vëllim përfshihen novelat: "Udhëzues për ata që duan të martohen", "Dhëndrri dhe babai", "Kryeplaku", "Tek e veja e kryetarit", "Simulantët", "Pianisti", "Pa punë", "S'mbulohet dielli me shoshë", "Hakmarrja", "Rrëmuja", "Në gjyq", "Më vjen gjumë", "Një ngjarje e papëlqyer", "Kriza nervore", "Stepa", "Princesha", "Një histori e mërzitshme", "Gusevi", "Historia e një ndërmarrjeje tregtare", "Frika", "Tregimi i një të panjohuri", "Mbretëria e grave", "Mësuesi i letërsisë", "Muzhikët", "Ndër miq", "Me shërbim" dhe "Në përroskë".

Të dhëna

Faqe504
ISBN9789994330667
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGëzim Halilaj