I ri Balada e buburrecit Shiko më të madhe

Balada e buburrecit

Shpetim Selmani A-008712

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Balada e buburrecit”, kalon nga personalja e autorit, te kombëtarja (kryesisht te lufta dhe paslufta në Kosovë), duke pretenduar universalen, shpërfaq realitetin e hidhur që prodhon krizën personale dhe kombëtare. Për kah struktura, ky libër, i shkruar me fjali të shkurtra dhe i karakterizuar nga një stil fragmentar, refuzon mënyrën tradicionale të shkrimit.

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951055703

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe151
ISBN9789951055703
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë