I ri Fajin ma ka gjuha Shiko më të madhe

Fajin ma ka gjuha

Virgjil Muçi A-000672

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri “Fajin ma ka gjuha” përmban 14 tregime dhe 1 novelë. Ilustrimet mjeshtërore të Ardian Kapos i japin hijeshi të veçantë.

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928349323

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky cikël tregimesh fantastike është pjesë e një trilogjie narrative, shkruar nga Virgjil Muçi, që zë fill me “Përralla shqiptare 100 + 1 natë”, vijon me “Erotikoni e Satirikoni” dhe përmbyllet me “Fajin ma ka gjuha”, që lexuesi po e merr tani në duar.

Të tre këta libra mund të lexohen e shijohen edhe veç e veç, ashtu siç mund të këqyrësh e ngazëllehesh me fragmentet e një afresku, por vetëm duke i lëçitur në tërësi, ti, i dashur lexues, mund të provosh atë ndjenjë të rrallë që e përjetojnë vetëm ata, të cilëve u jepet rasti të shikojnë bukurinë e papërsëritshme që përmbledh një afresk në krejt tërësinë e vet.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe243
ISBN9789928349323
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë