Drita e flakës në fytyrat tona Shiko më të madhe

Drita e flakës në fytyrat tona

Dorian Steinhoff BPO0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimi i tij më i fundit është një vëllim me tregime me titull “Drita e flakëve në fytyrat tona” (DAS LICHT DER FLAMMEN AUFUNSEREN GESICHTERN), tregime, botuar në gjermanisht nga shtëpia botuese “mairisch Verlag”. Në gjuhën shqipe kjo vepër do të botohet nga “Botimet Poeteka”, përkthyer nga Sokol Mici.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
Fletët180
ISBN9789928230027

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dorian Steihoff lindi në vitin 1985 në Bon, autor dhe mediator letrar. Që nga viti 2007 ai është mjaft aktiv në projektet kulturore dhe arsimore. Krijimtaria dhe veprimtaria e tij artistike është nderuar me shumë çmime letrare. Shkruan për jetzt.de, revistën e rinisë së Süddeutschen Zeitung. Në 2012 ka fituar çmimin nxitës Georg-K.-Glaser. Jeton midis Dysledorfit dhe Munihut.

Vlerësime mbi veprën e Dorian Steinhoff:

‘Kushdo që vlerëson veprat e Alice Munro, duhet të lexojë Dorian Steinhoff”.

(Alain-Claude Sulzer, Basler Zeitung)      

“Tregimet e tij janë shkruar aq mirë dhe në mënyrë intriguese, saqë do humbitnit dhe stacion ku do zbrisnit nga autobusi, vetëm e vetëm për t’i mbaruar”.

(Christoph Gurk, Bayerischer Rundfunk)

“Dorian Steinhoff ka dy kërkesa në lidhje me një tekst: “A është shkruar mirë? Dhe a më prek? Përgjigjja për të dyja këto kërkesa ndaj tregimeve të tij është një PO e madhe. Libri i tij është pothuajse po aq adiktiv sa dhe të gjithë serialet e dramave të famshme amerikane të kohës tonë”.

(Verena Meis, Titel Magazine)

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët180
ISBN9789928230027
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiSokol Mici
RomanSagë&Histori