Cmim i reduktuar! Puna dhe karriera Shiko më të madhe

Puna dhe karriera

Cristina Parodi  A-000345

Libër i ri

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

405 Lekë

-10%

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sjellja e mirë nuk del kurrë nga moda. Por kohët kanë ndryshuar, kanë ndryshuar edhe zakonet, madje edhe mjetet e komunikimit. Në këtë libër, Kristina Parodi, gazetarja dhe drejtuesja e emisioneve të mirënjohura në televizionin italian, përshkruan në një këndvështrim modern, të përditësuar rregullat e mirësjelljes. Si të hartojmë një curriculum të saktë dhe një letër shoqëruese? Çfarë të veshim në një intervistë pune? Si të sillemi kur një koleg na vjen rrotull? Cilat janë të fshehtat për ta mposhtur frikën kur flasim në publik? Nga curriculum – i te dorëheqja, nga mbledhja te pushimi për kafe, nga veshja më e përshtatshme te përdorimi i duhur i telefonit, shumë këshilla të vlefshme për mënyrën më të mirë për të bashkëpunuar me të tjerët në botën e punës të shekullit 21.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe124
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia