Enciklopedi e bimeve mjekesore Shiko më të madhe

Enciklopedi e bimeve mjekesore

Ahmet Gjyzeli A-007396

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo enciklopedi synon të kontribuojë sa është e mundur në" njohjen, përbërjen biokimike, vetitë farmaceutike dhe përdorimet vetjake të bimëve mjekësore për parandalimin dhe sherimin e sëmundjeve të ndryshme.

Më shumë detaje

983 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Emal
ISBN9789928044563

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Enciklopedia e bimëve mjekësore që do mbani në duar, e shkruar thjesht, është rezultat i studimit, vlerësimit, të" shumë të dhënave nga burime të ndryshme; të autorëve vendës dhe të huaj me njohuri të thella mbi bimët mjekësore, nga studime shkencore mbi përmbajtjen e substancave vepruese biokimike të bimëve dhe studime in-vitro dhe in-vivo klinikale të viteve të fundit.

Gjithashtu është një ndihmës për farmacistët dhe doktorët për të kuptuar veprimet e padëshirueshme të bimëve (efektet anësore) dhe bashkëveprimin e tyre me medikamente të mjekësisë konvencionale.

Mund të përdoret nga individë që merren me studimin e bimëve mjekësore, nga përdoruesit shtëpiakë, studentë të degës së farmaceutikës apo mjekë alternative.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe352
ISBN9789928044563
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë