I ri Te behesh jurist i mire Shiko më të madhe

Te behesh jurist i mire

Eduard Halimi A-000761

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri i parë i Halimit, një libër profesional për juristët e rinj. Libri synon të përgatisë juristët e rinj, për tregun e ardhëshëm të punës, nëpërmjet të mësuarit, të menduarit, të shkruarit, të folurit si një jurist i mire me një praktikë ligjore me 120 kasuse e modele aktesh si t’i aplikoni në Korporatat më të mëdha, të Naftës, Bankave, Teknologjisë, Infrastrukturës dhe Energjisë.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313799

4 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri vendos lexuesin në pozita të ndryshme proceduriale, në të drejtën penale, civile, administrative, tatimeve, doganave, pranë gjykatave shqiptare dhe ndërkombëtare. Libri synon aplikim i mbi 65 vendimeve të gjykatave shqiptare dhe të gjykatave ndërkombëtare, 30 kodeve, ligjeve dhe akteve normative si dhe 88 video informuese mbi fushat më të rëndësishme të së drejtës modern. Libri përbën një manual profesional për juristët e rinj.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe928
ISBN9789928313799
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë