Maksi e Moritz Shiko më të madhe

Maksi e Moritz

Vilhem Bush BD0463

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Maksi dhe Morici është një histori gjermane e treguar me ilustrime në vargje të kryqëzuara. Kjo përrallë me humor të zi treguar tërësisht në vargje, është shkruar dhe ilustruar nga Wilhelm Busch dhe u publikua në vitin 1865 ku njohu sukses të menjëhershëm e mbeti një klasik i përjetshëm.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789992773332

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

9 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Heinrich Christian Wilhelm Busch ishtë një karikaturist, piktor dhe poet shumë me ndikim në Gjermani i njohur më së shumti për historitë e tij me ilustrime dhe me vargje satirike. Një nga historitë e tij të para me ilustrime, Maksi dhe Morici ( publikuar në vitin 1865) ishte një sukses i menjëhershëm dhe ka fituar statusin e një klasiku popullor e të përjetshëm.

Të dhëna

Faqe182
ISBN9789992773332
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiA. Dhrimo