Rrekeza Shiko më të madhe

Rrekeza

Kim Thuy BDR073

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një rrëfimi i një refugjateje vietnameze, një të imbarkuarje mbi gomone, kujtimet e së cilës bëhen shkak herë pas here për tu zbavitur, herë për tu zhytur në mendime, duke valëzur midis tragjikes dhe komikes midis Sajgonit dhe Granbit, midis prozaikes dhe shpirtërores, midis vdekjeve të deformuar dhe jetës së vërtetë.

Më shumë detaje

905 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621612

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

UNË KAM ARDHUR NË BOTË gjatë ofensivës së krejditës së vitit, pra, në ditët e fillimit të Vitit të Ri të Majmunit, ndërsa zinxhirët e gjatë të krismave të varur përpara shtëpive eksplodonin në një polifoni tingujsh armësh automatike. E pashë dritën në Sajgon, atje, ku krismat, që shpërthenin në një mijë thërrmija, ngjyrosnin truallin në të kuq si ta shtronin me petale qershie dhe ku gjaku i dy milionë ushtarëve të shpërndarë, stërkalte në qytete e fshatra të një Vietnami të çjerrë më dysh. Kam lindur nën hije të këtyre qiejve të stolisur me përndezje, të zbukuruar me girlanda të ndritshme, që shpoheshin brinjë më brinjë nga raketa dhe predha. Lindja ime kishte si mision të zëvendësonte jetët e humbura. Jeta ime si detyrë që të vazhdonte atë të sime mëje.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe152
ISBN9789995621612
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë