I ri Udhëtarja e kohës Shiko më të madhe

Udhetarja e kohes, vol. 1

Diana Gabaldon BLV0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Saga “Udhëtarja e kohës”, nga Diana Gabaldon vjen në shqip me vëllimin e parë.

Një cift që kërkojnë ti japin një mundësi të dytë marrëdhënies së tyre pas luftës.

Por rrugës gjërat komplikohen dhe Kleri e gjen veten mes dy meshkujsh, ne dy jetë të largëta.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët414
ISBN9789928216342

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Po sikur e ardhmja të jetë e kaluara?

1946: Kler Rendëll shkon në Malësinë Skoceze me bashkëshortin e saj, Frenkun. Ata duan të kalojnë një muaj mjalti të dytë, që t’i japin njëri-tjetrit të drejtën për të parë se sa i ka ndryshuar lufta, por edhe për t’i dhënë një mundësi të dytë marrëdhënies së tyre. Por, një pasdite, Kleri futet në një rreth gurësh dhe papritmas e sheh veten në vitin 1743.

E kthyer pas në kohë, ajo bie në duart e një klani skocez, mes të cilëve ndihet e huaj dhe mbi të gjitha, e rrezikuar nga jakobitët dhe xhaketëkuqtë.

Mes kaosit, pasionit dhe dhunës, mundësia e saj e vetme për të gjetur siguri, është Xhemi Frejzër, një luftëtar i ri dhe i pashëm skocez. Ajo që nis si detyrim, kthehet në nevojë dhe Kleri e gjen veten mes dy meshkujsh, në dy jetë të largëta.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët414
ISBN9789928216342
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodian Briçi