I ri Atje ku është zemra Shiko më të madhe

Atje ku eshte zemra

Billie Letts BOM0142

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kur ta gjeni romanin “Atje ku është zemra” të autores amerikane Billie Letts, merreni menjëherë, sepse ka pak të tillë përreth, sepse ky është një nga ata libra që ju bëjnë të ndiheni shumë mirë, ndërsa e lexoni. Kjo është edhe arsyeja se përse romani ka bërë për vete miliona e miliona lexues në mbarë botën.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132888

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

7 vjeçe ka qenë Novali Nejshëni kur u braktis nga nëna e saj.

7 muaj ishte shtatzënë, kur bashkë me të dashurin e saj, Uilli Xhekun, babain e fëmijës me të cilin ishte ngjizur, vendosën të largoheshin për të kërkuar fatin e tyre diku tjetër.

17 vjeçe ishte ajo, kur u braktis nga i dashuri.

7.77 dollarë i mbeten në xhep, kur Uilli Xheku e braktisi në një qytet të largët. amerikan, duke shkatërruar ëndrrën e saj për të pasur një shtëpi dhe një familje.

7-a për Novalinë ishte numri i pabesë.

Por në qytetin ku ajo mbeti e braktisur, jetojnë njerëz të mirë dhe të sjellshëm, të cilët menjëherë i afrojnë Novalisë miqësinë e dashurinë e tyre, ndjenja që ajo kurrë nuk i ka njohur më parë.

Novalia nuk ka të ardhura, nuk ka kursime, as familje; ajo ka një fëmijë të porsalindur, por dëshmon se ka talent, vendosmëri, inteligjencë dhe mirësi, cilësi që e çojnë jetën e saj në rrjedhën e duhur, paçka se kjo nuk është e lehtë...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe368
ISBN9789928132888
RedaktoriLoredan Bubani
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOriana Tamburi
RomanMotivim&Vetëdije