I ri Këngë e ëmbël Shiko më të madhe

Kenge e embel

Leila Slimani BZ0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përmes përshkrimit të saktë të çiftit dhe të personazhit magjepsës dhe misterioz të dados, është tërë epoka jonë që del në dritë, me konceptimin e saj të dashurisë dhe të edukimit,t ë raporteve të sundimit dhe të parasë, paragjykimeve klasore apo kulturore. Stili shterues dhe i prerë i Leila Slimanit, ku nxjerrin krye ca shpërthime poezie të zymtë, vendos që në faqet e para një mbajtje pezull mbërthyese.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku
ISBN9789951082662

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kur Miriami, nënë e dy fëmijëve të vegjël, pavarësisht ngurrimeve të të shoqit, vendos që ta rifillojë veprimtarinë e saj në gjirin e një studioje ligjore, çifti vihet në kërkim të një dadoje. Pas disa intervistash të rrepta ata punësojnë Luizën, e cila fiton shumë shpejt dashurinë e fëmijëve dhe pak nga pak zë një vend qendror në vatrën familjare. Dalëngadalë fillon të mbyllet kurthi i varësisë së ndërsjelltë e cila do të shkojë deri në dramë.

Të dhëna

Faqe195
ISBN9789951082662
Viti i Botimit2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Nerguti
RomanPsikologjik