Te premten ne mbremje Shiko më të madhe

Te premten ne mbremje

Emmanuele Bernheim BDI0371

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Laura është e lumtur që po shpërngulet për të jetuar me Fransuanë, njeriun që do. Ajo është e gëzuar, tërë shëndet, ndihet fare mirë. Kur, falë bllokimit të qarkullimit nga makinat e shumta, takon njeriun e dytë, Frederikun, ajo e lëshon veten të përfshihet nga dëshira që provon, në të njëjtën mënyrë si e ka lëshuar veten ta përfshijë vargani i pafund i makinave, që pengojnë lëvizjen.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992759801

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky është një libër që zhvillohet tërësisht në një natë dimri, pra ka pak ngjyra. Ai përbëhet nga e zeza, nga hija, nga gjysmëhija, disa drita dhe pastaj ato njolla ngjyrash, që theksojnë atë që është e rëndësishme: një sapun i verdhë, dritat e kuqe të semaforëve, një fustan i kuq... Në fillim të librit, Laura është e lumtur që po shpërngulet për të jetuar me Fransuanë, njeriun që do. Ajo është e gëzuar, tërë shëndet, ndihet fare mirë. Kur, falë bllokimit të qarkullimit nga makinat e shumta, takon njeriun e dytë, Frederikun, ajo e lëshon veten të përfshihet nga dëshira që provon, në të njëjtën mënyrë si e ka lëshuar veten ta përfshijë vargani i pafund i makinave, që pengojnë lëvizjen. Është e njëjta valë, e njëjta lëvizje. Meqenëse është midis dy banesave, midis dy jetëve, ajo jeton një çast lirie të plotë, askush nuk e di ku ndodhet. Ajo ka ngritur spirancën, pa u ankoruar mirë në jetën e re, ajo është e lirë. Çdo gjë është e lejuar. Fransua nuk do të gjejë të njëjtën grua, që ka lënë para disa orësh. Ajo ka shijuar lirinë, ndofta edhe kënaqësinë e lirisë, dhe lumturinë e së tashmes...

Të dhëna

Faqe88
ISBN9789992759801
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNasi Lera