Cmim i reduktuar! Sikur të ishte e vërtetë Shiko më të madhe

Sikur te ishte e vertete

Marc Levy TO0236

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ajo quhej Lorena Kline, pretendonte se ishte mjeke në spital dhe se kishte pësuar para gjashtë muajsh një aksident, një aksident shumë të rëndë me makinë si pasojë e humbjes së kontrollit të drejtimit: "Qysh atëherë jam në koma. Jo, mos mendoni akoma asgjë dhe më lini t’ju shpjegoj." S’i kujtohej asgjë nga aksidenti. Kishte ardhur në vete në sallën e renimacionit, pas operacionit.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët232
ISBN9789994311247

375 Lekë

-25%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përfshirë nga ndjesi shumë të çuditshme, ajo dëgjonte gjithçka thuhej përreth saj, por s’mund as të lëvizte, as të fliste. Në fillim mendoi se ishte për shkak të anestezisë. "Gabohesha, orët kalonin dhe s’arrija akoma të zgjohesha fizikisht." Ajo vazhdonte të kapte gjithçka, por s’ishte në gjendje të komunikonte me botën e jashtme. Jetoi, pra, frikën më të madhe të jetës së saj, duke menduar për ditë të tëra se ishte tetraplegjike. "S’e imagjinoni dot se çfarë kam hequr. E burgosur, për gjithë jetën, e trupit tim."?

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët232
ISBN9789994311247
Titulli origjinalToena
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiMirela Koka