Cmim i reduktuar! Zonja me kamelie Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Zonja me kamelie

Aleksander Dyma TO0210

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia tepër e dhimbshme dhe romantike e Margaritës!

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992716681

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ajo është një vajzë e zgjuar, zemërbardhë dhe tepër e bukur (një nga vajzat më të bukura në Paris), me prejardhje nga një shtresë e varfër. Margarita është e sëmurë me tuberkuloz dhe në spitalin ku kurohet njihet me Dukën, martohet dhe bën jetën e një zonje të madhe duke pritur e përcjellë dashnorët njëri pas tjetrit. Njëri nga ta është Armandi, njeri i shtresave të larta. Ata jetojnë çaste të bukura të një dashurie të pamundur, e cila mbyllet me lotët mbi fletët e librit Manon Lesko.

Të dhëna

Faqe224
ISBN9789992716681
Titulli origjinalToena
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiTajar Zavalani