Çmimi i pafajësisë Shiko më të madhe

Cmimi i pafajesise

Artan Mullaj UE0164

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani sjell historinë e vërtetë dhe të pazakontë të një vajze shqiptare në emigrim, që ka shpirtin e saj të mbërthyer në një ëndërr! Artan Mullaj, edhe në këtë roman e ka gjetur lexuesin e vet me mjeshtrin, thellësinë dhe pasionin e rrëfimit

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Drama shqiptare e shekullit! Filozofia e përçartur e jetës së atyre që fati, ideologjia, pushteti, dhe në fund historia, i detyruan të durojnë shuarjen e ëndrrave që patën në vendin e tyre. Aurora fatale e ikjes masive të shqiptarëve pas rënies së komunizmit, afruar si një sfond psikologjik i një dashurie, që në fund, edhe pse në terr, edhe pse në pamundësi, edhe pse në mohim, rrëzëllin megjithatë mbi gjithçka.

Të dhëna

Faqe260
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion