Ditar dashurie i nje shkrimtari Shiko më të madhe

Vetëm online

Ditar dashurie i nje shkrimtari

Albatros Rexhaj BD0225

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Ditar dashurie i një shkrimtari" është një himn shqiptar për dashurinë, ku ngjarjet dhe mendimet shtjellohen në një bashkëbisedim artistik mes shkrimtarit dhe muzës së tij. E shkruar në formën e prozes refleksive, "Ditar dashurie i një shkrimtari" është një rrëfim ku romantika gërshetohet me erotiken. Kujdesi ndaj detajit dhe guximi artistik i autorit thyejnë mjaft tabu dhe paragjykime që kanë të bëjnë me dashurinë dhe seksin.

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302949

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

ALBATROS REXHAJ ka lindur në vitin 1975 në Prizren dhe është diplomuar në Universitetin e Prishtinës në degën e artit dramatik. Është autor i disa dramave dhe i librit Lettera a un amico italiano dal Kosovo, botuar nga Rizzoli RCS, Milano (1999). Së fundmi ka botuar edhe romanin e zhanrit thriller Bombë në Beograd.

Të dhëna

Faqe160
ISBN9789994302949
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë