Jetet e parrefyera te Pipa Lise Shiko më të madhe

Jetet e parrefyera te Pipa Lise

Rebecca Miller BD0167

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Befas, Pipa gjendet e kapur në grackën e asaj që e kishte ndërtuar vetë në mënyrë të gënjeshtërt. Fillon të humbasë mendjen dhe ajo çka kishte ndryrë në vetvete, fillon të tronditet. Hap pas hapi, ne fillojmë të marrim vesh të vërtetën e jetës së saj në rini dhe se si kjo e çoi deri në martesë vite rebelimi dhe mospranimi, thyerje tabush dhe sfida të fuqishme.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302062

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jetët e parrëfyera të Pipa Lisë është hulumtimi për një grua të zonjën, kureshtare dhe që vështrohet në shumë pamje një portretizim tepër inteligjent i shumë jetëve përtej një emri të vetëm. Komente për librin Brilante Përshkrimi që i ka bërë Miller personazhit kryesor është aq i hollësishëm dhe i vizatuar me dashuri, sa është e pamundur të mos zhytesh tërësisht në të. Nylon Miller rrëfen mrekullisht për një grua amerikane që rrëmon e rrëmon sërish në kërkim të lumturisë. The Believer Miller është një shkrimtare e mrekullueshme. Hulumtimi brenda jetëve të parrëfyera të Pipas është njëlloj sikur të hapesh një seri matrioshkash ruse, ku çdonjëra prej tyre rrëfen një histori më vete. The Observer (Londër)

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe316
ISBN9789994302062
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiAnxhela Cikopano