I ri Dashnori i zonjes Ceterli Shiko më të madhe

Dashnori i zonjes Ceterli

D.H.Lawrence A-008866

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vjen me ne fund ne gjuhen shqipe nje nga veprat e ndaluara te shekullit te XX, shkruar nga shkrimtari i shqiptar D. H. Lawrence. Ky roman eshte perkthyer nga Uke Buçpapaj dhe hedhur ne qarkullim nga Albas

Më shumë detaje

11106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928375483

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Unë besoj në flakën e vogël që rri ndezur midis nesh. Për mua, tani ajo është e vetmja gjë në këtë botë. Dhe tani kjo flakë e vogël është gjlthçka që i jep kuptim jetës sime.

Konstanca Çetërli e gjen veten të bllokuar në një martesë te paplotësuar me një aristokrat të pasur, që plagët e luftës e kanë lënë të paralizuar dhe të pafuqishëm.

Pas një lidhjeje të shkurtër me një aktor, por që s'i dha kënaqësi, ajo shijon një marrëdhenie jashtëzakonisht pasionante me Oliver Mellorsin, rojtarin e pyllit.

Të dhëna

Faqe448
ISBN9789928375483
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUkë Buçpapaj
RomanPsikologjik