I ri Mos mbill urrejte Shiko më të madhe

Mos mbill urrejtje

Angie Thomas A-005502

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Për çfarë të duhet zëri nëse do të heshtësh?” Stari jeton në dy botë: lagjja e varfër ku ka lindur dhe është rritur, dhe shkolla e saj për të pasurit në periferi. Ekuilibri i vështirë ndërmjet dy botëve të saj prishet, kur Stari bëhet e vetmja dëshmitare për vrasjen fatale nga një polic të shokut të saj të ngushtë, Khalilit. Ajo që tashmë mund të dëshmojë Stari, mund të shkatërrojë komunitetin e saj. Mund ta vërë edhe atë vetë në rrezik.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286864

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër është i përkthyer në më shumë se 25 gjuhë dhe është fitues i shumë çmimeve të rëndësishme:

Libri më i shitur i New York Times.

Libri më i shitur i Amazon.

Zgjedhja nr. 1 e redaktorëve të New York Times.

Libri i Vitit sipas revistës EW.

Libri i Vitit për të rinj sipas revistës Teen Vogue.

Ndër librat e rinj për të mos u humbur sipas revistës Time Magazine.

VLERËSIME

“Duhet lexuar nga të gjithë.”

- Teen Vogue

“Një roman i mrekullueshëm, i shkëlqyer, rrëqethës, që do të mbahet mend si libri klasik i kohëve moderne.”

- John Green

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe464
ISBN9789928286864
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiValbona Dina
RomanPsikologjik