Dashuri Shiko më të madhe

Dashuri

Toni Morrison BDR028

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dashuri është një roman rreth jetës së disa grave dhe marrëdhënies së tyre me të ndjerin Bill Cosey.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994382950

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Personazhet kryesore janë Kristin mbesa e tij dhe Heed e veja. Të dyja gratë janë në të njëjtën moshë dhe kanë qenë mikesha, por 40 vjet pas vdekjes se Billit ato janë armike të betuara, edhe pse vazhdojnë të jetojnë në të njëjtën banesë. Teknika e rrëfimit në librin Dashuri, ndërpjerja e herëpashershme e rrjedhës së ngjarjeve duke i ndarë në periudha të ndryshme kohore, është një trend në letërsinë e Morrison.

Të dhëna

Faqe230
ISBN9789994382950
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë