Virgjereshat e Vivaldit Shiko më të madhe

Virgjereshat e Vivaldit

Barbara Quick A-002771

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një pamje e gjallë e kënaqësive dhe zhgënjimeve të jetesës brenda botës së ngujuar të Venecia… dhe një sekret i Vivaldit të famshëm. 

Më shumë detaje

884 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789959644840

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në Venecien e shekullit të tetëmbëdhjetë, qytetin e maskave, të muzikës dhe mëkatit, asgjë nuk është ashtu si duket. Një foshnjë e braktisur rritet mes jetimëve të Ospedale della Pietà-së. Dhe ajo është një muzikante me talent të jashtëzakonshëm.

Është Anna Maria dal Violin, nxënëse e Priftit të Kuq të Venecies, Antonio Vivaldit. Pasi i japin bojë dhe letër dhe i thonë t'i shkruajë nënës së saj, ajo nis të rrëfejë vetveten. E ngujuar brenda mureve të ospedale-s, në pallatet e ndaluara të Venecies, në geton çifute dhe në botën tunduese dhe sensuale të karnavaleve ajo përpiqet të gjejë se kush është dhe nga vjen.

Ajo takon dashurinë dhe mëson të njohë thellësinë e mizorisë. Duket se gjithkush rrotull saj ka një sekret. Edhe Antonio Vivaldi.       

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe282
ISBN9789959644840
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElsa Goga