I ri Kujtime kurvash të trishta Shiko më të madhe

Kujtime kurvash te trishta

Gabriel Garcia Marquez BO0253

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një libër për dashurinë dhe pleqërinë. Do ta keni të vështirë të gjeni një xhevahir të tillë në bibliotekën tuaj

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928226778

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky është një libër për dashurinë. Për dashurinë, që e gjen njeriun në fundin e një jete të çuar dëm, që ka shkapërdarë trupin me seks pa dashuri, por pa e prekur askund shpirtin.

Kjo dashuri, që i ndodh, është shkatërruese dhe magjepsëse, i mbush qenien me kuptim, i shndërron në një pamje tjetër gjërat e zakonshme dhe frymon ngrohtësi njerëzore, në profesionin që ishte kthyer në një zanat të mjerë.

Por ky është edhe një libër për pleqërinë. Për atë moshë, kur ende dëshirat vlojnë, por forcat vijnë e treten dhe njeriut i mbetet urtësia e fundit: të shohë pa zbukurime dhe iluzione të kota gjithë bukurinë, mizorinë dhe rrjedhën e rrëmbyeshme dhe pakthim të jetës.

“E paharrueshme.... Tipike Markez.”

-The Washington Post

“García Marquez ka shkruar, me seriozitetin sensual të zakonshëm dhe humorin e përmbajtur, një letër dashurie për perëndimin e diellit.”

-John Updike, The New Yorker

“I ndritshëm.... Dinakëria e Kujtime gjendet në besueshmërinë absolute dhe tërësisht të papritur të rrëfyesit të saj.”

-The New York Times Book Review

“Mjeshtërore. Erotike. Aq hipnotizuese sa ç’është shqetësuese.”

-Los Angeles Times

“Një rrëfim aq i arrirë, sa vështirë ta gjeni në raftet e librarive.”

-Chicago Tribune

“Thellësisht i paharrueshëm.... krijimtaria më e lartë.”

-The Times Literary Supplement

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe104
ISBN9789928226778
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiMira Meksi
RomanRomancë&Pasion