Emilia e Henes se Re Vol.1 Shiko më të madhe

Emilia e Henes se Re Vol.1

L. M. Montgomery BOM0088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Emilia e Hënës së Re pasqyron jetën nëpërmjet syve të Emili Starrit, një vajzë e mbettit jetime, e cila, pas vdekjes së prindërve, shkon që të banoje tek tezja e saj.

Më shumë detaje

198 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341382

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ngjarjet në roman janë më tepër realiste sesa te romani i famshëm "Ana flokëkuqja". Vetë autorja, Montgomery, e vlerëson Emilinë shumë pranë personalitetil të saj dhe mjaft nga ngjarjet që zhvillohen në roman, përkojne me jetën reale të autores. Edhe romani Emilia e Hënës së Re është jashtëzakonisht i vlerësuar nga kritika. Ai tashme është i përkthyer në mbarë botën dhe renditet në kolanën e librave klasikë për të rinj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe191
ISBN9789994341382
Titulli origjinalOMSKA-1
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo