Princesha Argjiro Shiko më të madhe

Princesha Argjiro

Ismail Kadare BO0148

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Princesha Argjiro” tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj... Historia vjen e përshtatur për fëmijë

Më shumë detaje

239 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789992745371

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në bibliotekën “Kadare”, megjithëse të paktë në numër, renditen edhe disa libra për fëmijë, si: “Në muzeun e armëve”, “Kështjella dhe helmi”, “Princesha Argjiro” etj.

Këta libra trajtojnë kryesisht tema historike, të përshtatura bukur dhe me një gjuhë të qartë e të thjeshtë për botën e fëmijëve.

E tillë është edhe poema “Princesha Argjiro”, që tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe64
ISBN9789992745371
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
Përmasat14x21.6