Kronikat e Adamit

Bujar A. Kule GRA0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky rrëfim i kohëve mitike dhe biblike vjen nga Bujar Kule, si një histori letrare dhe enciklopedike, pas një eksplorimi të gjatë të autorit si studiues me veprat e tij “Graal, shpirti i humbur i Evropës dhe historia e mohuar e Alba – Gens”, “Ylli i bijve të perllazgut” dhe “Fjalor rrëfyes i miteve pellazge”

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
ISBN9789928440969

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pritja rraskapitëse, ankthi, tmerri i zbritjes nga qielli i varganëve të pafundmë të ushtrisë së Zotit; kerubinëve, serafinëve e gjithfarë krijesash të tjera qiellore, që duke na kërcënuar me shpatat flakëruese, mbasi të na vinin në rresht për një, do të shënonin me gishtin tregues, se kush ndër ne do të jetonte, e kush do të vdiste, kishte qenë i kotë. Zoti nuk kishte nevojë të zbriste nga qielli askënd prej vrasësve hyjnor për të zbatuar planin e tij, sepse ky, plani, ishte bërë pjesë e mendjes sonë, ndoshta, që në ditën e krijimit...

Mund të zgjidhja të kundërshtoja. Të ngrija zërin e të bërtisja... Jo! Unë nuk pranoj ta ndërtoj jetën dhe të ardhmen time, mbi vdekjen e të tjerëve. Dhe pastaj... Të vdisja!

Të dhëna

Faqe235
ISBN9789928440969
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller