I ri Shihemi në gusht Shiko më të madhe

Shihemi ne gusht

Gabriel Garcia Marquez BO0789

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i jashtëzakonshëm është rizbuluar nga autori i romaneve “Dashuria në kohërat e kolerës” dhe “Njëqind vjet vetmi”, nobelisti Gabriel Garcia Marquez. Ky libër vjen në shqip me përkthimin nga gjuha origjinale të Mira Meksit. 

Më shumë detaje

556 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928391964

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E ulur pranë ujërave blu të rrëmujshme të lagunës, në vetmi Ana Magdalena Bach sodit burrat në barin e hotelit. Ajo ka njëzet e shtatë vjet që është e martuar dhe e lumtur dhe nuk ka pse t'i shpëtojë jetës që ka bërë me burrin dhe fëmijët e saj.

E megjithatë, çdo gusht, ajo udhëton me traget këtu në ishullin ku është varrosur nëna e saj dhe për një natë gjen një dashnor të ri.

Përgjatë mbrëmjeve të zjarrta të Karaibeve, plot me salsa dhe bolero, Ana udhëton më tej çdo vit në brendësinë e dëshirës së saj dhe frikës së fshehur në zemrën e saj. Vazhdimisht befasues, sensual dhe plot gëzim, “Deri në gusht” është një meditim i thellë mbi lirinë, keqardhjen, vetë-transformimin dhe misteret e dashurisë – një dhuratë e papritur nga një prej shkrimtarëve më të mëdhenj që bota ka njohur ndonjëherë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe144
ISBN9789928391964
Viti i Botimit2024
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMira Meksi
RomanMagjik & simbolik