Cmim i reduktuar! E dretja civile, Kontratat (Pjesa e posaçme) Shiko më të madhe

E dretja civile, Kontratat (Pjesa e posaçme)

Georges Vermelle UE0087

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky libër ka si synim të paraqesë kontratat kryesore të parashikuara nga Kodi Civil dhe tiparet e tyre thelbësore: shitja, shkëmbimi, qiradhënia/marrja, huadhënia (për konsum dhe për përdorim), depozita, përfaqësimi, lojërat dhe bastet, renta jetore, transaksioni si dhe disa marrëveshje plotësuese sipas të drejtës civile apo sipas të drejtës tregtare.

Më shumë detaje

20 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët208
ISBN9789994397693

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

25 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lënda e kontratave është shumë e gjerë dhe shumëllojshmëria e tyre hap fusha të panumërta studimi. Gjithsesi kjo lëndë rregullohet sipas degëve të ndryshme të të drejtës private. Ky libër ka si synim të paraqesë kontratat kryesore të parashikuara nga Kodi Civil dhe tiparet e tyre thelbësore: shitja, shkëmbimi, qiradhënia/marrja, huadhënia (për konsum dhe për përdorim), depozita, përfaqësimi, lojërat dhe bastet, renta jetore, transaksioni si dhe disa marrëveshje plotësuese sipas të drejtës civile apo sipas të drejtës tregtare.Të gjitha këto shtjellime janë pjesë e një të tëre, elementet e së cilës gjenden edhe në përmbajtjen e librave të tjerë të këtij koleksioni. Ky koleksion bën të mundur përqasjen dhe zbulimin e modeleve, të cilat në të drejtën civile tradicionale përbëjnë thelbin e lëndës së kontratave.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët208
ISBN9789994397693
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdmond Xhabija