Hyrja ne te drejten dhe arsyetimi ligjor Shiko më të madhe

Hyrja ne te drejten dhe arsyetimi ligjor

Steven J. Burton UE0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Hyrje në të drejtën dhe arsyetim ligjor është një libër ideal për studentët e vitit të parë juridik. Shkurtimisht ky libër praktik bën një prezantim të arsyetimit ligjor.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639136

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

27 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke na paraqitur çështjet nëpërmjet diskutimeve të rasteve të ndryshme dhe shembujve, ai u jep studentëve një burim të fuqishëm reference për vitet studimore në vazhdim. Ky libër përfshin arsyetimin ligjor dhe deduktiv po ashtu edhe rolin e konventave, qëllimeve dhe politikave në arsyetimin ligjor. Ky libër vë theksin në "përdorimin" e ligjit në praktikë nga avokatët, juristët dhe gjyqtarët. Ai ofron një hyrje eksplicite dhe sistematike në të drejtën dhe arsyetimin ligjor. Ofron një burim të përshtatshëm si nj libër të domosdoshëm në vitet e para të studimit, në kërkimet juridike dhe kurset e shkrimit akademik.

Të dhëna

Faqe136
ISBN9789995639136
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMigena Leskoviku