I ri Cmim i reduktuar! Polonia, viktime e Luftes se Dyte Boterore Shiko më të madhe

Polonia, viktime e Luftes se Dyte Boterore

Spiro Mehilli A-003662

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Spiro Mëhilli sjell një botim tjetër me vlera historike për të kuptuar kontekstin dhe zgjidhjet e vështira të një shteti të madh si Polonia, e cila ndodhej mes presioneve të mëdha të Rusisë dhe Gjermanisë, gjatë kohës së Luftës së Dytë Botërore: “Me gjermanët rrezikojmë të humbim lirinë, ndërsa me rusët humbim shpirtin”.

 

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN9789928208859

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe224
ISBN9789928208859
RedaktoriPetrit Kaziu
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë