I ri Pjesëtimi i ndjesores Estetikë dhe Politikë Shiko më të madhe

Pjesëtimi i ndjesores Estetikë dhe Politikë

Jacques Ranciere A-002063

Libër i ri

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
Fletët76
ISBN9789928113986

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Quaj pjesëtim të ndjesores këtë sistem të pahjeve ndjesore që bëjnë të shihen njëherazi ekzistenca e një të përbashkëte dhe prerjet që përcaktojnë vendet dhe pjesët përkatëse. Kjo shpërndarje e pjesëve dhe vendeve themelohet mbi pjesëtimin e hapësirave, kohëve dhe formave të veprimtarisë që përcakton vetë mënyra se si ndonjë e përbashkët i ofrohet pjesëmarrjes dhe sesi këta apo ata marrin pjesë në këtë pjesetim. Qytetari, thotë Aristoteli, është ai që ka pjesë në faktin e të qeverisurit dhe të qenit i qeverisur. Por..

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët76
ISBN9789928113986
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat11.6 x 17
PërkthyesiElvis Hoxha