Cmim i reduktuar! Otello Shiko më të madhe

Otello

Uilliam Shekspir VEC0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Otello, arapi i Venedikut u shkrua më 1604, bazuar në veprën "Hecatommithi" i novelistit italian Giraldi Cinthio. Otello, arapi i Venedikut u shkrua më 1604, bazuar në veprën "Hecatommithi" i novelistit italian Giraldi Cinthio. Rolet e para janë Otello, Desdemona dhe Iagua, ndërsa të dytët janë Brabanti, Kasi, Roderigu, Emilia dhe Bianka. Ky është një botim luksoz i përkthimit unik të veprës nga Fan S. Noli.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Vektor Editions
Fletët239
ISBN9789928430656

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Subjekti i veprës me pak fjalë është ky: Otellua, një arap i Mavritanisë dhe gjeneral i Republikës së Venedikut, bie në dashuri me Desdemonën, të bijën e senatorit Brabant, e rrëmben e martohen fshehurazi. Iagua, nëoficer i Otellos, i mbush mendjen duke e bindur se Desdemona e turpëron me Kasin, një oficer, sa Otello e vret Desdemonën dhe më pas edhe veten, pasi zbulon se u mashtura dhe ishte e pafajshme.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët239
ISBN9789928430656
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFan. S. Noli