Absurdi Shiko më të madhe

Absurdi

Koço Kosta BD0373

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është një histori që lexuesit e mundshëm shqiptar mund të gjejnë një pjesë shumë të mirë të vetvetes të asaj kohe . Është një nga ato romane që mendoj se i shërben një brezi tjetër që ka shume të rëndësishme të shikoj ose të përjetoj përmes artit atë lloj gjendje të njeriut në ato vite,, ku mendoja se njeriu ishte vec një ushatar i bindur dhe asgjë më shumë. Agim Baçi

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300945

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nuk gjendej thesar më i denjë që të gëzonte e zbukuronte Bujtinën time atë natë. Këtë natë. Këtë natë sbinte natë. Që më gëzonte aq shumë! Varësja e saj te qafa sikur ishte me pjeshkë të thara. Dhe ajo sikur sapo pat bërë banjë me lëng pjeshke. Ajo vazhdonte të më hetonte me ndjeshmëri të hollë gruaje. Afshi i saj i ëmbël në fustan midis kofshëve, gjithashtu më prekte. Dhe sytë i qenë bërë të magjishëm e të ndritshëm. Nata mu bë rrebesh dhe vetja mu duk i pakur si i strukur brenda një mynxyre. Unë jam qyqe në këtë Bujtinë shkretane. Dhe kjo nuse qëndron si në një përrallë me të thëna misterioze. Rri që të më zhysë mua në një agoni të frikshme?! Por ajo mi nguli sytë dhe u ul. Krejt padashje, vështrimi, im mbeti te pulpët pa çarape..., te shalët dhe, befas, u ndjeva hiperaktiv. Qesh trazuar keqazi. Atëkohë tmerri dhe mrekullia ishin bashkë: tërë ngurrimë. Unë e njoh se cila është Feja ime: adhurimi i Njeriut, i Diellit, i Natyrës, gjithashtu. Adhurimi i Gjësë së gjallë. I Ujit, i yjeve. Dashuria. Poezia. Sytë vizitonin këmbët e gjata të bëshme të saj. Pulpët dhe gjunjët. Kofshët me lëkurë të ngjeshur dhe mishra të gjallë. Nga nënbarku, nga shalët lëshohej aromë e ngrohtë që po më hynte kudo. Edhe te syri i seksit. Ajo ishte e lyer me diell dhe Te Bujtina shpërndahej begatia. Në tërë honërinë e shpirtit tim, trupi i saj, gjinjtë, gusha, buzët vazhdonin të spërkateshin me pluhur yjesh e cicërima e gurgu-llima. E polen shpresërie. Tërë kjo gëzimëri, ja! Ajo përtypte diell. Dhe u bë më epshore. Sensualiteti është tejet i lakmueshëm për mua. Lëngu i trupit tim është i mbushur me sensualitet. Ajo është e aftë për dashuri të madhe.

Të dhëna

Faqe292
ISBN9789994300945
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë