Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Bargjini

Shtepia botuese Bargjini ka botuar letersi arstistike, libra historike, ne fushen e artit, etj

Shfaq 1 - 8 nga 8 libra
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Këshilla me vlerë për jetën e përditshme nga doktori i shkencave, Dr. Polizoi L. Shqina. Ja disa masa parandaluese që iu vlejnë të gjithëve. Sipas Dr. Shqinës, çdo person duhet të konsultohet paraprakisht me mjekun nëse duhet të përdorë tre prej pijeve që janë tej mase të përdorura nga ne shqiptarët sa herë ulemi nëpër kafene

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Ky libër konsiderohet një vepër e fuqishme pasi nuk ka temë më të madhe sesa pendesa dhe ripërtëritja e jetës. I penduari është një prej librave më të vegjël por padyshim njëra nga veprat më të mira të këtij autori. Tashmë, Singler konsiderohet një prej gjenive të letërsisë botërore

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Miliona lexuesit që adhurojnë “Fëmijët më të këqij në botë” tani do të zbulojnë në këtë koleksion ngjethës disa nga të rriturit më të tmerrshëm, “ Mësuesit më të këqij në botë”, sjellë për ju nga autori bestseller numër një David Walliams, ku çdo histori është ilustruar me ngjyra të lavdishme nga artisti gjeni Tony Ross.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Nuk është në stok

  Ky libër synon që të japë një portret të plotë të Picassos si njeri dhe si artist. Ky libër nuk iu adresohet vetëm artistëve por edhe lexuesit të gjerë, pasi sjell edhe gjeninë prej piktori, por shkon përtej thellësisë së mendimit të tij, ironisë fine dhe shpirtin e mbrapshtë. Ata që e duan Picasson nuk mund ta bëjnë një gjë të tillë pa e lexuar këtë...

  850 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Fadala është nga të paktët shkrimtarë gjermanë që ka arritur që të përshkruajë me realizëm të thellëd he plasticitet të pashoq vuajtjet dhe gëzimet e njerëzve të thjeshtë, mbërthimin pas traditës, hutimin përballë të jashtëzakonshmes, kokëngjeshjen për të treguar se duan të mbështeten pas të fortëve. Ky roman trajton fatet e shtresës së mesme në kohën e...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  550 Lekë Në stok

  Romani “Semi” na sjell lindjen e një shoqërie të etur për të çarë përpara, herë pas here edhe përmes dhunës dhe kundërshtive. Kjo gjë ndodhi në SHBA gjatë viteve të para të Shekullit të XX dhe e tillë është edhe në këto kohë në Shqipëri. John Selby ka stil tregimtar energjik, ku satira gërshetohet bukur me dramën. Vlerat e këtij libri i shton ndjeshëm në...

  550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Libri shtjellon problemet filozofike që dalin nga keqkuptimi i logjikës së gjuhës sonë. I tërë kuptimi i librit mund të përmblidhet në një fjalë”Gjithçka që mund të thuhet, mund të thuhet qartë, e mbi atë të cilën nu mund të flitet, duhet të heshtet

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Kjo është një antologji e tregimit botëror, përzgjedhur plot shije nga përkthyesi Edvin Shvarc. Nobelistë, por edhe tregimtarët më në emër vijnë në këtë botim edhe për të kuptuar magjinë e prozës së shkurtër, por edhe për të sjellë majat e këtij zhanri në gjuhën shqipe

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 8 nga 8 libra