I ri Një dashuri... helm Shiko më të madhe

Nje dashuri... helm

Rena Rossi-Zairi TO0381

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman u kushtohet të gjitha femrave që gjejnë forcën dhe luftojnë me furtunat e jetës së tyre…

Më shumë detaje

11 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN978-9928-277-30-5

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Stela njihet me Jasonin krejt rastësisht në panairin e librit. Ai hyn në jetën e saj pa e pyetur, aq sa bëhen të pandarë. Gjërat ndodhin aq shpejt, sa Stela nuk arrin as të dashurohet sa duhet, as ta njohë dhe kuptojë karakterin e këtij njeriu. Vetëm pak kohë nga njohja e tyre, hyn në mes tradhtie e Jasonit. Stela vendos t’i japë fund, por egoizmi i sëmurë i tij nuk e pranon ndarjen, ai hedh mbi të rrjetën e tij të helmatisur për ta zënë brenda.

Jeta për Stelën merr tjetër rrjedhë. E rritur sipas rregullave të një shoqërie, që në thellësi të vetvetes nuk e kishte pranuar, vendos të mos bëjë më çfarë bënin apo donin të tjerët, por të veprojë sipas atyre që beson dhe do vetë.

Është e vërtetë që dashuria të lëndon, të bën të vuash. Një dashuri... helm. Një foshnjë në mes... Por Stela kërkon një fillim të ri, larg burrit, që përpiqet të shënjojë jetën e saj. Ajo udhëton në një det të mbushur me sekrete. Sekrete që i trazojnë jetën, ndjenjat, vendimet, planet. Por varka e saj është prej letre. Dhe ujërat krejt të kaltra të Egjeut janë gati për ta marrë në prehrin e tyre...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe472
ISBN978-9928-277-30-5
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20
PërkthyesiAlbina Pulla
RomanRomancë&Pasion