I ri Cmim i reduktuar! Arkeologjia ne pullat shqiptare 1913 – 2018 Shiko më të madhe

Arkeologjia ne pullat shqiptare 1913 – 2018

Hysen Dizdari A-001860

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban të gjitha emisionet me pulla të emetuara nga Posta Shqiptare ne fushen e arkeologjisë nga viti 1913 deri në vitin 2018 dhe është i ndarë në tri periudha që përkojnë me periudhat historike: Pjesa e parë i kushtohet viteve 1913-1944; Pjesa e parë i kushtohet viteve 1945-1990; Pjesa e parë i kushtohet viteve 1991-2018,

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928450302

1 840 Lekë

-8%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri-album është një guidë e bukur turistike dhe ka për qëllim: T’u shërbejë agjencive turistike për të njohur dhe për të reklamuar te turistët shqiptarë e të huaj vlerat arkeologjike, turistike dhe ekonomike të vendit tonë;

T’u shërbejë agjencive shtetërore të turizmit për t’i njohur vizitorët e huaj me vlerat tona arkeologjike dhe turistike, gjë që i shërben për të pasur një turizëm kulturor gjatë gjithë vitit;

T’u shërbejë turistëve për të rritur interesin në njohjen dhe në vizitimin e këtyre vendeve arkeologjike;

T’u shërbejë studiuesve, historianëve, arkeologëve si burim citimi në veprat e tyre studimore, për njohjen dhe për studimin më të thelluar të veprave tona arkeologjike, por edhe të atyre filatelike;

T’u shërbejë koleksionistëve shqiptarë dhe të huaj për të rritur interesin për koleksionimin e pullave shqiptare me temë mbi arkeologjinë shqiptare;

T’u shërbejë mësuesve dhe nxënësve të shkollave 9-vjeçare, të mesme dhe të larta për ta njohur brezin e ri dhe për të mësuar më mirë për parqet tona arkeologjike dhe për veprat e zbuluara në këto parqe.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe112
ISBN9789928450302
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat17x24