I ri Xhungel mjegulle Shiko më të madhe

Xhungel mjegulle

Sokol Pepekolaj A-008635

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sokol Pepkolaj, pas botimit të romaneve: “Sekreti i dashurisë”, “Të fshehtat që djegin zemrën” dhe “Amë vajze”, paraqitet para lexuesit me romanin e tij të katërt dhe ka në proces punimi edhe romane të tjera.                    

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928035691

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky autor shquhet për rrokjen e temës aktuale, duke shpalosur artistikisht realitete të gjalla të botës shqiptare, ku përthyhen dhe marrin formë të gjitha kategoritë sociale, të gjitha moshat dhe autori ka ditur të japë pikërisht këtë pështjellim të shoqërisë së sotme, që dominohet nga ethet e pasurimit dhe, për pasojë, karakteri i njeriut merr ulje-ngritjet e tij.

Në romanin më të ri, autori tregon sesi tre njerëz, pasi vjedhin një dyqan bizhush, bëjnë ç’është e mundur të fshehin krimin, por nuk ngurrojnë të rrisin dhe zgjerojnë pasurinë e tyre. Në fund, një pjesë e pasurisë së vjedhur zbulohet, por autorët e vërtetë jo.

Një mesazh domethënës që tregon se në shoqërinë e sotme, autorët e vërtetë të krimit dhe të vjedhjeve, dinë të fshehin provat dhe viktima mbeten gjithmonë hajdutët joprofesionistë, edhe për shkak të paaftësisë së tyre, të fatit apo të eliminimit të bandave me njëra-tjetrën.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe304
ISBN9789928035691
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori