Jeta dhe zakonet e shqiptareve Shiko më të madhe

Jeta dhe zakonet e shqiptareve

Mark Milan A-000088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Veper e autorit malazez Mark Milani (1833 - 1901) i cili ka pershkruar karakterin dhe zakonet e jetes se malesoreve shqiptare ne fundin e shekullit XIX. Edhe pse ai ka luftuar kunder malesoreve shqiptare, ai perseri eshte realist ne pershkrimet e tij.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe222
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë