I ri Loja e dashurise dhe e urrejtjes Shiko më të madhe

Loja e dashurise dhe e urrejtjes

Sally Thorne LG0200

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vit pas viti garuan për pushtetin në zyrë, Lucy dhe Josh nuk mund ta durojnë më njëri-tjetrin. Por, një ndryshim i papritur në lojën e tyre të urrejtjes sjell me vete një ndjenjë të re, një tërheqje e papritur që i bën të dy vështirë të durojnë largësinë.
Në një luftë midis humorit dhe tensionit seksual, ata përballet me dilema të reja, duke kuptuar se ndjenjat e tyre janë shumë më të thella se sa kanë menduar ndonjëherë. A mund t'i zgjatin shpirtet e tyre përtej lojës së urrejtjes? Ose është kjo vetëm një dallim i flaktë midis dashurisë dhe rivalitetit?

Më shumë detaje

465 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928389138

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nemesi (em.)

1) Kundërshtar a rival, person të cilin nuk mund ta mundësh ose ta tejkalosh.

2) Një person që do ta mposhtesh

3) Xhoshua Templemani

Lusi Hutoni, Sheqerka, asistentja e këndshme dhe profesionale, e ashtuquajtur “vajza e mirë”, gjendet në mes të një lufte. Ajo ka pas vetes të gjithë kolegët e zyrës, përveç njërit: seriozin dhe simpatikun Xhoshua Templeman. Ai është treguar nursëz që nga çasti kur janë takuar dhe duket se tashmë asgjë tjetër nuk ka rëndësi përveç mposhtjes së tij.

Të ngujuar nën dritat fluoreshente të zyrës, të dy ngërthehen në një rivalitet të ndërsjellë. Ata luajnë lojën “Ngultas”, lojën “Pasqyrash”, lojën e BNJ-së. Lusi nuk e lë Xhoshuan të fitojë në asgjë, sidomos kur tani është futur në mes një ngritje në detyrë që duhet rrëmbyer.

Më në fund, duket sikur ajo po e gjunjëzon burrin i cili do ta zbojë nga zyra, burrin që ajo urren, burrin që i ka pushtuar mendjen. Nëse Lusi fiton, ajo do të bëhet shefe e Xhoshit,  nëse humbet ajo do të japë dorëheqjen. Gara është ndezur, por loja e vërtetë sapo ka nisur…

REVIEW

I këndshëm, ironik, i zhdërvjellët dhe gazmor.

“The New York Times”

Të dhëna

ISBN9789928389138
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion