3 (Vëllim poetik II) Shiko më të madhe

3 (Vellim poetik II)

Dorian Leka BDR011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër treshi mistik i Dantes, tercina e tij apo triniteti i shenjtë shkojnë përtej kësaj mënyre të menduari.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184306

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dëshira për t’iu rikthyer e rikthyer faqeve të këtij libri kushtëzohet nga natyra e përmbajtjes, problematika e mesazheve apo struktura e veçantë e figuracionit artistik në të.

“3”-sh rrok dimensione hapësinore e kohore dhe nën tisin ajzbergian përcjell burime të shumta të informacionit kulturologjik për lexuesin. Këtë e vërtetojnë nëntekstet dhe mesazhet morale, të cilat janë të pranishme ndër poezi. Për të gjitha këto libri fiton tiparet e një enciklopedie poetike për moralin njerëzor, për shpirtin, për jetën, krenarinë tokësore... Mbi të gjitha këto, vëllimi poetik i Dorian Lekës seleksionon fjalën.

Në këtë libër treshi mistik i Dantes, tercina e tij apo triniteti i shenjtë shkojnë përtej kësaj mënyre të menduari. Mbase si një numër i bukur, fatsjellës apo jo, ndonjëherë edhe kapriçioz, 3-shi i Dorian Lekës ekziston, pra ndjehet nga kopertina e deri në faqen e fundit të këtij botimi. Fuqia e numrit të përzgjedhur bukurtingëllon, shpërndahet, ndjehet brenda vargjeve, sidomos atyre plot afinitet.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789928184306
Titulli origjinalBotimet Dritan
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri