Cmim i reduktuar! Mishel Strogov Shiko më të madhe

Mishel Strogov

Zhyl Vern BOM0078

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Korrieri Mishel Strogov arrin te zbuloje planin per pushtimin e Siberise, te cilin e qeveriste vellai i Carit te Madh te Rusise dhe arrin t'iu vihet ne ndihme per te parandaluar planin e fshehte per rrezimin e tij

Më shumë detaje

106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132130

638 Lekë

-15%

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Jemi në vitin 1876 dhe gjithçka ndërtohet mbi historinë e “Misionit të pamundur” që zhvillohet në Rusi ku një tradhëtar është frymëzuar nga Feofar Khani i egër për të pushtuar Siberinë dhe për të nxitur një rebelim. Këtu organizohet një komplot për të vrarë vëllain e Carit, Dukën e Madh por ai zbulohet, ndonëse janë prerë të gjitha linjat e komunikimit përmes telefonit. Vetëm një nga korrierët e Carit është i gatshëm për të përballuar misionin e rrezikshëm dhe të mundimshëm duke paralajmëruar guvernatorin e Siberisë për atë që do të ndodhte më vonë, pra me përpjekjen për pushtimin e Siberisë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe292
ISBN9789928132130
Titulli origjinalOmsca-1
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiNikolla Langore