Historia e llambes se Aladinit - p Shiko më të madhe

Historia e llambes se Aladinit - p

Peter Holeinone BDI0093

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ilustrimet e gjalla dhe të gëzueshme shpalosin botën magjepsëse të përrallës, pjesë e së cilës çdo fëmijë dëshiron të jetë.

Më shumë detaje

897 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992731086

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në vendet e largëta të Lindjes ishte një djalë, që quhej Aladin. Kjo është historia e tij dhe e një llambe të magjishme, të cilën, edhe sot e kësaj dite, janë të shumtë ata që do të donin ta gjenin. Përveç kësaj historie mbresëlënëse dhe enigmatike, në këtë libër janë përfshirë edhe histori të tjera po kaq të bukura si: Ali Baba me dyzet hajdutë; Shahu papagall; Kalifi lejlek etj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe50
ISBN9789992731086
RedaktoriSeverino Baraldi (il.)
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-3 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAna Sheldia