I ri Vjersha per femije Shiko më të madhe

Vjersha per femije

Zihni Sako A-005595

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pas shumë vitesh rikthehet Zihni Sako, me një libër për lexuesit e vegjël. Tregimtari, poeti dhe rrëfimtari shfaqet me një tufë vjershash fantastike, të shoqëruara me ilustrimet fantastike të Xhens Notes. Në fund të librit fëmijët do të gjejnë edhe disa vizatime të cilat presin për tu ngjyrosur nga vogëlushët

Më shumë detaje

862 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Zihni Sako ka qenë një nga shkrimtarët, tregimtarët dhe poetët më të njohur të letrave shqipe në gjysmën e dytë të shekullit të XX. Gjatë veprimtarisë së tij krijuese Sako ka shkruar shumë libra për lexuesit e vegjël, të cilët janë frymëzuar nga jeta reale dhe nga mitet, legjendat dhe përrallat.

Në këtë libër që sapo është hedhur në qarkullim, nën kujdesin e djalit të autorit, - Ilir Sako, - janë përmbledhur disa poezi të cilat mezi presin të shkojnë tek vogëlushët.

Të gjitha poezitë janë shoqëruar me ilustrime të përgatitura me kujdes nga Xhens Note. Ky libër është i përshtatshëm për fëmijët e ciklit parashkollor, dhe mund të jetë pjesë e programeve edukative- didaktike.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe20
RedaktoriIlir Sako
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha3 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë